top of page

Hypoteční úvěry, refinancování hypoték 

 

Přemýšlíte o hypotéce na nové bydlení? Chtěli byste pomoci a vybrat nejvýhodnější hypotéku, získat nejnižší úrokovou sazbu nebo refinancovat stávající úvěr?

Chtěli byste využít nejlepší a nejpropracovanější hypotéku 

na českém trhu, která má základy v těch ekonomicky 

nejvyspělejších zemích světa? Chtěli byste ovlivnit splácení 

hypotečního úvěru na základě své okamžité finanční situace 

a to s úrokem pohybujícím se pod hranicí 2,5 % p.a.? 

Nové hypoteční úvěry

Refinancování hypotečního úvěru

Hypotéka klasik

Americká hypotéka

Variabilní hypotéka

Float hypotéka

Nové hypotéky

Nové hypoteční úvěry

Svým klientům poskytuji kompletní servis v oblasti financování nemovitostí. Nejdříve u každého z Vás zjistím jeho potřeby, Vaše finanční možnosti, požadavky a následně zpracuji analýzu možností v rámci 12 hypotéčních bank i 4 stavebních spořitelen. Navrhnu Vám několik možných způsobů financování, které odpovídají Vašim cílům a přáním. Následně Vám poskytnu kompletní servis související s vyřízením hypotéky a provedu Vás celým průběhem od podání žádosti o hypoteční úvěr až po schválení a čerpání hypotéky. Tento kompletní servis Vám poskytnu zdarma.

Refinancování

Refinancování hypotečního úvěru

Refinancování hypotéky je splacení stávající hypotéky hypotékou novou, a to s výhodnějšími podmínkami. Při refinancování hypotéky získáte především nižší úrok a případně i lepší podmínky pro splácení (nižší měsíční splátky, i jinou délku splácení). Nemusíte čekat až Vám banka pošle dopis s návrhem nových úrokových sazeb a podmínek a kontaktujte mě ještě dnes. Stává se totiž, že Vám banka nový návrh pošle na poslední chvíli a pak máte málo času dojednat lepší podmínky u jiné banky. Takto získáte snadno ucelený přehled nabídek všech bank, které s Vámi porovnám a vybereme pro Vás tu nejvýhodnější variantu.

 

V případě refinancování starého hypotečního úvěru na nový dokážeme i zkonsolidovat (sjednotit) více úvěrů dohromady (spotřebitelský, kreditní karty, úvěr ze stavebního spoření…) do jednoho úvěru a tím ušetřit nemalé finanční prostředky za vedení účtů a snížení úroků na minimum. 

V případě refinancování  většinou ani už nepotřebujete doložit potvrzení o příjmu, neboť se vychází z historie splácení,

již běžící hypotéky.

Klasik

Hypotéka klasik

Nemusíte mít žádné úspory, získáte až 100 % potřebné částky. Nabízíme rychlé projednání úvěru, minimální množství požadovaných podkladů (od 3 dokumentů!), což urychlí Vaši přípravu hypotéky. Dále je možné využít tzv. čerpání na návrh na vklad zástavní smlouvy, což urychlí vlastní čerpání hypotéky až o několik měsíců. 

Hypotéku Klasik je možné využít na:

  • stavbu i koupi nemovitosti k účelu bydlení

  • rekonstrukci

  • nemovitosti určené k pronájmu

  • nemovitosti určené k individuální rekreaci

  • financování družstevního bytu

 

 

Hypotéku banka poskytuje až do 100 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Splatnost úvěru: 5 až 30 let

Americká

Americká hypotéka

Je to vlastně neúčelový úvěr na cokoliv a je zastaven nemovitostí, tzn. že za peníze, které dostanete od banky za zástavu 

nemovitosti, kterou již vlastníte, si můžete pořídit cokoliv na jakýkoliv

záměr. Použití finančních prostředků banku nezajímá. Pokud nám 

sdělíte, na co finanční prostředky využijete, nabídneme vám výhodnější

úrokovou sazbu!

 

Hypotéku banka poskytuje až do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Objem úvěru: od 300.000 Kč

Splatnost úvěru: 5 až 20 let

Variabilní

Variabilní hypotéka

Hypotéka s kontokorentním rámcem, která Vám umožní čerpat a splácet úvěr dle Vašich potřeb. Chcete mít na svém účtu v bance pohotovou rezervu peněz na nepředvídané výdaje, snížit svou úrokovou zátěž z hypotéky, konsolidovat své stávající závazky u jiných bank či chcete mít možnost ovlivnit splácení hypotečního úvěru dle své okamžité finanční situace? Variabilní hypotéka Vám umožní libovolně čerpat, snižovat vyčerpanou částku vklady na účet, čerpat opakovaně, odložit splátku atd.

 

Hypotéku banka poskytuje až do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Objem úvěru: 300 000 až 5 000 000 Kč, u účelové verze až do 8 000 000 Kč

Splatnost úvěru: 10 až 20 let

Float

Float hypotéka

Jedná se o typ hypotéky, která se dnes běžně vyskytuje v nabídkách bank na českém trhu. Je charakteristická tím, že úroková sazba u poskytnuté hypotečního úvěru se mění, je pohyblivá v průběhu let a s těmito změnami se počítá i ve smlouvě, proto obvykle nikoho nepřekvapí. Hypotéka float je založena na jednoměsíční sazbě PRIBOR. 

PRIBOR je Fixing úrokových sazeb na mezibankovním trhu depozit řízené ČNB.

Dotazy

Jsem v registru, co s tím?

Tyto případy jsou řešeny individuálně přímo schvalovatelem úvěru, který si na základě údajů uvedených v bankovním registru může pro schválení úvěru vyžádat podrobnosti o záznamu v registru apod.

 

Je možné financovat úvěrem rekonstrukci?

Ano, i samotná rekonstrukce může být účelem hypotečního úvěru.

 

Je mi 50 let. Mohu získat hypoteční úvěr?

Ano, ale musí zde být splněna podmínka produktivního věku 70-ti let po celou dobu splatnosti hypotečního úvěru, ve

Vašem případě by splatnost hypotečního úvěru byla max. 18 let anebo můžete mít hypoteční úvěr s delší splatností,

pokud budete mít bonitního mladšího spolužadatele.

 

Je možné refinancovat úvěr u jiné banky a úvěr ze stavebního spoření dohromady?  Ano, je to možné.

 

Budeme podruhé refinancovat. Můžeme si odečíst úroky z daní?

Ministerstvo financí v polovině srpna 2009 kvůli nejednotné aplikaci ustanovení zákona č. 586/1992 Sb., o daních z

příjmů, vydalo pokyn, který umožňuje daňové odpočty úroků při vícerém přefinancování hypotečních úvěrů. Klienti hypotečních bank, kteří převedli svou půjčku do jiné banky nebo na jiný typ hypotéky více než jednou, podle předchozího výkladu Ministerstva financí ztráceli nárok na odpočet zaplacených úroků od základu daně z příjmu. Nová praxe je však taková, že poplatník (fyzická osoba) si může i při opakovaném refinancování a při splnění ostatních zákonných podmínek

od základu daně z příjmů fyzických osob odečíst zaplacené úroky z úvěru sloužícího k bydlení, a to až do výše 300 000 Kč.

bottom of page